Новини

27 04 2021

Проводиться  набір кандидатів у патронатні вихователі

Оголошення

Шановні  мешканці Поляницької об’єднаної територіальної громади. З  метою забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/ законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини  проводиться  набір кандидатів у патронатні вихователі.

Одним із пріоритетних завдань держави є соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їхнього фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, майбутньої повноцінної життєдіяльності.
Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Сімейний патронат є альтернативою влаштуванню дітей, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками або іншими законними представниками. Запровадження патронату над дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах дасть змогу кожній такій дитині реалізувати право на догляд і виховання у сімейному середовищі.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму (або найманому) помешканні.
За надані послуги з догляду та виховання дитини (з державного бюджету) патронатному вихователю виплачується заробітна плата в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (на сьогодні – 11 350грн. «на руки»), у разі коли в сім’ю патронатного вихователя влаштовується дитина до 1 року, дитина з інвалідністю, де одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 % за кожну влаштовану дитину. Крім того, виплачується соціальна допомога на дитину в розмірі двох з половиною прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць (на сьогодні - для дітей до 6 років 4802, від 6 до 18 – 5987 грн.). Така допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину і використовується для забезпечення повноцінного харчування, виховання, та розвитку дитини відповідно до її потреб.
Максимальний термін перебування дітей у сім’ї патронатного вихователя– 3 місяці, у деяких випадках- до 6 місяців.

Обов’язковими умовами створення патронатної сім’ї є :
-патронатний вихователь повинен бути офіційно безробітним;
- у нього/неї повинен бути помічник (зазвичай член сім’ї, що проживає разом-чоловік, батьки, повнолітні діти);
- і вихователь, і помічник проходять обов’язкове навчання, що складається з 9 сесій (по 2 дні – зазвичай це субота та неділя).

 

Необхідні документи:

 

1)заява;

2)копія паспорта громадянина України;
3) копія трудової книжки (за наявності);
4) довідка про стан здоров’я кандидата в патронатні вихователі та осіб, які проживають разом із ним, складені за затвердженою формою;
5) довідка про відсутність судимості, у тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку й проживають разом із кандидатом в патронатні вихователі;
6) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
7) письмова згода на влаштування дитини в сім’ю кандидата в патронатні вихователі всіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, у тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

За більш детальною інформацією просимо звертатися в службу у справах дітей виконавчого комітету Поляницької сільської ради за номером телефону 37-3-27,робочі дні: понеділок-четвер-8.00-17.15, п’ятниця-8.00-16.00.

Top magnifier