Форум „Практика, досвід роботи та перспективи надання соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин”

04.03.2021р.

Одне з головних завдань Мінсоцполітики – побудувати систему надання соціальних послуг, наближену до кращих європейських практик, – Ольга Ревук

 

«Одне з головних завдань Міністерства – забезпечити наших громадян якісною, доступною, своєчасною підтримкою, побудувати систему надання соціальних послуг, наближену до кращих європейських практик», - заявила під час Форуму „Практика, досвід роботи та перспективи надання соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин” заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревук.

???? На Форумі були представлені найкращі практики та успішні кейси надання соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин в Україні.

За словами Ольги Ревук, з початком реформи децентралізації міністерство надавало методичну та іншу допомогу регіонам, територіальним громадам у побудові системи надання соціальних послуг, адже громади здобули певний ресурс, фінанси, повноваження, а поряд з цим і величезну відповідальність за мешканців своєї громади, їхнє благополуччя, комфортні та безпечні умови життя в громаді.

Заступниця Міністра торкнулася проблеми збільшення випадків домашнього насильства, у тому числі в сім’ях ветеранів АТО/ООС.

«Довготривалий збройний конфлікт, економічна криза, пандемія, фінансова скрута, втрата роботи, соціальних контактів, обмеженість у доступі до необхідних послуг, вимушена самоізоляція, збільшення обсягів неоплачуваної домашньої праці – все це та інші фактори спричинили ріст випадків домашнього насильства», – сказала Ольга Ревук.

???? Заступниця Міністра підкреслила, що в умовах пандемії одним з першочергових завдань є забезпечення безперебійної роботи спеціалізованих служб підтримки для постраждалих осіб.

ℹ️ Нагадаємо
На сьогодні мережа спеціалізованих установ, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства, складається із:
21 центра соціально-психологічної допомоги,
33 притулків / відділень,
410 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги,
2 центрів медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб,
11 центрів денного перебування постраждалих осіб. Бачити менше

Top magnifier Перейти до вмісту