Новини

16 03 2023

Як отримати копію судового рішення, якщо суд знаходиться на тимчасово окупованій території

 

Як передбачено чинним законодавством України, зокрема ч.7 ст.147 Закону України «Про судоустрій та статус суддів»: якщо суд немає можливості здійснювати правосуддя з об’єктивних причин (під час воєнного або надзвичайного стану, у зв’язку із стихійним лихом, військовими діями або іншими надзвичайними обставинами) його територіальну підсудність може бути змінено шляхом передачі підсудності до суду, який найбільш територіально наближений до цього суду або іншого визначеного суду.

Розпорядження Верховного суду зміна територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану посилання на сайт: ВЕРХОВНИЙ СУД (court.gov.ua)

Для того щоб отримати копію такого  судового рішення, необхідно:

  • Визначити уповноважений суд згідно до рішення про зміну територіальної підсудності
  • Звернутися із заявою про видачу копії судового рішення.

Перш за все зверніть увагу! Якщо, особа звертається із заявою про видачу неотриманого судового рішення (тобто рішення було прийняте,але особа не змогла його отримати  у зв’язку із тим, що територія потрапила під окупацію) – копія такого рішення виготовляється безкоштовно.

Якщо таке рішення видається повторно – необхідно сплатити судовий збір. Станом на 2023 рік ставка судового збору становить 8,05 грн за один аркуш.

  • Копія судового рішення, відповідно до Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, виготовляється з Єдиного державного реєстру судових рішень (ЄРДСР). У разі засвідчення з оригіналу електронного документа, який міститься в ЄРДСР, проставляється відмітка «Виготовлено з ЄРДСР»

При цьому, перед виготовленням копії судового рішення відповідальний працівник суду перевіряє відомості щодо набрання судовим рішенням законної сили.

Залишити свій відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top magnifier