Що чекає осіб, які здійснили самочинне будівництво

04.06.2021р.

Житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо:

вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети;

- без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи чи належно затвердженого проекту;

- з істотними порушеннями будівельних норм і правил (стаття 376 Цивільного кодексу України).

За загальним правилом, особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього. Воно не може бути відчужене, успадковане.

ЯКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НАСТАЄ ЗА САМОВІЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО?

 За самовільне будівництво передбачена адміністративна відповідальність в вигляді штрафу. Розмір штрафу коливається від п'ятдесяти до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На сьогоднішній день розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян становить 17 гривень. Відповідно розмір штрафу коливається від 3400 гривень до 51 000 гривень (стаття 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

За самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці настає кримінальна відповідальністьштраф від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000-68 000 грн.) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років (стаття 197-1 Кримінального кодексу України).

Самочинно збудований об’єкт підлягає знесенню, за рішенням суду, з компенсацією витрат, пов’язаних із знесенням об’єкта, за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) таке будівництво.

Top magnifier